TAGG kurucusu ve kreatif direktörü Gökay Gündoğdu, İlkbahar-Yaz 2023 Koleksiyonu ‘Turquerieyi, Galataport Frankiede gerçekleşen özel bir davetle tanıttı.

ELİF DÜRÜST

Gökay Gündoğdu’nun, 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa’nın sanat ve kültür hayatındaki Osmanlı etkisini tarifleyen “Turquerie” temasını merkezine aldığı yeni koleksiyonu, bu topraklardaki zengin giyim geleneğinin altını çiziyor.

GÜL DÜRÜST

Batı’nın Doğu’ya, özellikle de Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu’na ait gelenekler ve kültürüne karşı ilgi duyması anlamına gelen Turquerie (Türköri) deyimi, TAGG markasının minimal karakterinden ödün vermeden incelikli bir tavırla yorumlanıyor. 

TAGG YENİ KOLEKSİYONU ‘TURQUERIE’ YE ÖZEL KUTLAMA

İstanbul’un dünyaya açılan kadim limanı Galataport İstanbul’da yer alan Frankie ve TAGG yerelden dünyaya açılan kimlikleriyle renkli bir geceye imza attı.

EMEK KÜLÜR

Türk hayranlığı temalı koleksiyon, Akdeniz’in özel ürünlerini Asya pişirme teknikleriyle buluşturan Frankie, menüsüyle ahenk içinde bir sunum gerçekleştirdi.

GÖKAY GÜNDOĞDU

TAGG kurucusu ve kreatif direktörü Gökay Gündoğdu ev sahipliğinde gerçekleşen gecede, Frankie’nin performatif tasarımıyla ve yenilenen ambiyansında, DJ Aksak ve Çağıl Kaya caz performansının ardından perküsyon showu eşliğinde sunulan koleksiyon, davetlilerden büyük ilgi gördü.

ECE SÜKAN

Davete aralarında  Ahu Yağtu, Ali Elmacı, Alihan Aloğlu, Ayşe Barım, Ayşe Ege, Begüm Birgören, Birce Akalay, Bulut Reyhanoğlu, Ece Sükan, Elif Dürüst, Emek Külür, Emir Bahadır, Aslı Pamir, Murat Pilevneli, Erdil Yaşaroğlu, Begüm Kütük, Esra Civelek, Gizem Barlak, Gökhan Avcıoğlu, Gül Dürüst, Gülcan Arslan, Haluk Akakçe, Hande Can, Hande Doğandemir, İbrahim Kutluay, Meltem Kazaz, Mirgün Babas, Zeynep Yüksektepe, Nora Kalpakçıoğlu, Talia Kalpakçıoğlu, Kaya Demirer, Özden Akyıldız, Sabiha Kurtulmuş, Sevil Dolmacı, Tanem Sivar, Tolga Sezgin, Tuvana Büyükçınar Demir, Selim Demir ve Zeynep Soylu gibi isimler katıldı.

AHU YAĞTU

SEVİL DOLMACI

ÖZDEN AKYILDIZ

EMİR BAHADIR - ASLI PAMİR - MURAT PİLEVNELİ

MİRGÜN CABAS -  ZEYNEP YÜKSEKTEPE

ERDİL YAŞAROĞLU - BEGÜM KÜTÜK

TUVANA BÜYÜKÇINAR DEMİR  -  SELİM DEMİR

HANDE CAN

HANDE DOĞANDEMİR

GÜLCAN ARSLAN

TANEM SİVAR

ZEYNEP SOYLU

Editör: MURAT ÖZER