ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, dün akşam düzenlediği basın toplantısında Hamas’ın ateşkes önerisini kabul etmesiyle ilgili konuştu. Miller, Mısır, Katar ve İsrail ile anlaşma kapsamında görüşmeler yapılacağını söyledi.

ABD DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ MATTHEW MILLER: "TARAFLARLA GÖRÜŞECEĞİZ"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller, yaptığı açıklamada, “Hamas'ın bir yanıt yayınladığını teyit edebilirim. Şu anda bu yanıtı gözden geçiriyor ve bölgedeki ortaklarımızla görüşüyoruz. Bildiğiniz üzere Direktör Burns bölgede gerçek zamanlı olarak bu konu üzerinde çalışıyor. Elbette bu konuyu Mısır, Katar ve İsrail ile bu müzakere süreci boyunca birlikte çalıştığımız üç ülke ile görüşeceğiz. Ancak bunların zamanlamasına girmek istemiyorum” dedi.

ARŞİV FOTO 

BM GENEL SEKRETERİ ANTONIO GUTERRES’TEN ‘ANLAŞMA’ ÇAĞRISI

Fahrettin Altun: "Türk-Amerikan toplumu, kültürel ilişkilerde önemli bir köprü vazifesi görüyor" Fahrettin Altun: "Türk-Amerikan toplumu, kültürel ilişkilerde önemli bir köprü vazifesi görüyor"

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, hem Hamas hem de İsrail hükümetine ateşkes anlaşmasına varmaları çağrısında bulundu. Guterres, “İsrail hükümeti ve Hamas liderliğine bir anlaşmaya varmaları ve acıları durdurmaları için yaptığım acil çağrıyı yineliyorum. Refah'ta geniş çaplı bir askeri operasyonun eli kulağında olduğuna dair işaretler beni derinden endişelendirmektedir. Uluslararası insancıl hukukta sivillerin korunması her şeyden önemlidir” dedi.

Editör: Admin Admin