ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin'e yaptığı ziyareti ile ilgili İngiliz medyasına değerlendirmelerde bulundu. Muhabirin Çin’i Rusya’ya destek vermekle suçlayıp, İsrail’e silah sağlamanın ABD’nin güvenirliğini sarsıp sarsmadığı sorusuna yönelik Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, “Güzel bir soru. ABD, bizi Rusya’ya yardımla suçluyor fakat ABD'nin silah ve askeri yardım tedariki Gazze'deki trajediyi uzatmıyor mu” dedi.

ANTONY BLINKEN - Jİ JİNPİNG

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI ANTONY BLINKEN: "İSRAİL'İN KENDİNİ SAVUNMA HAKKINA DESTEK OLUYORUZ"

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin’e yaptığı ziyaretle ilgili BBC’ye 27 Nisan’da değerlendirmelerde bulundu. Blinken, muhabirin “Çin’den Rusya’ya silah parçaları tedarik etmeyi bırakmasını istiyorsunuz fakat siz İsrail’e silah sağlıyorsunuz. Sizce bu durum ABD’nin güvenilirliğini tüm dünyada sarsmıyor mu?” sorusuna “İsrail’in kendini savunma hakkına destek oluyoruz” cevabını verdi.

HUA CHUNGYİNG

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev ile görüştü

"ABD BİZİ RUSYA'YA YARDIMLA SUÇLAYIP, İSRAİL'E YARDIM EDİYOR"

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying ise röportaj sonrasında, “Güzel bir soru. ABD, bizi Rusya’ya yardımla suçluyor. Ama aslında ABD'nin silah ve askeri yardım tedariki Gazze'deki trajediyi uzatmıyor mu? Gazze'de 34 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesinden ve 77 binden fazla kişinin yaralanmasından kısmen sorumlu değil mi?" açıklamasını yaptı.

Editör: Admin Admin