Suudi Arabistan, 100 milyon dolarlık yardım programının bir parçası olarak Ukrayna’ya 3 uçak dolusu insani yardım gönderdi.

ZİYARET ARŞİV FOTOSU

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak bugün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan ile Ukrayna arasında Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faisal bin Farhan Al-Saud’ın geçen günlerdeki Kiev ziyareti sırasında imzalanan 100 milyon dolarlık yardım mutabakatının bir parçası olarak insani yardım gönderildiğini belirtti. Yermak, 3 uçak dolusu insani yardımın 135 güçlü jeneratör, sıcak tutan battaniyeler ve hijyen ürünlerini içerdiğini ifade ederek yardımın altı bölgede ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını kaydetti.

Norveç’te farklı yerlerde meydana gelen çığlarda 4 kişi yaşamını yitirdi... Norveç’te farklı yerlerde meydana gelen çığlarda 4 kişi yaşamını yitirdi...

Yermak resmi Telegram kanalından konuyla ilgili “Ukrayna'ya verdiği destekten ötürü Suudi Arabistan'a minnettarız. Bu insani yardım, ülkelerimiz arasında var olan dayanışma ve desteğin bir kanıtıdır” açıklamasını yaptı.