Türk mücevher sektörüne ‘ilk’lere imza atarak yön veren ve 118 yıllık deneyimiyle sektörün en köklü kuruluşlarından biri olan Ariş Pırlanta, ‘Ariş ile 1906’dan Bugüne Evetkonseptiyle cemiyet dünyasından birçok tanınmış simanın yanında ünlü oyuncuların da katılımıyla düğün sezonuna hızlı ve pırıltılı bir giriş yaptı.

ARİŞ PIRLANTA'DAN 'ASIRLIK EVET' İLE DÜĞÜN SEZONUNA HIZLI VE PIRILTILI GİRİŞ

118 yıllık geçmişiyle mücevher sektörünün köklü ve öncü markası olan ve dört nesildir pırlantanın sonsuz ışığından aldığı ilhamı aşkla, sanatla, ustalıkla birleştirerek fark yaratan Ariş Pırlanta, 12 Haziran 2024 günü Feriye Rıhtım’da “Ariş ile 1906’dan Bugüne Evet” konsepti ile bir cemiyet ve basın toplantısı gerçekleştirdi. 

EDA GÜZELİŞ - KERİM GÜZELİŞ 

Sanat ve cemiyet dünyasından ünlü isimlerin katıldığı, Ariş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş ve Ariş Satış - Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, asırlık düğünlerin hikayeleri ve nesiller boyu düğün takıları ilginç ve keyifli etkinlikler eşliğinde paylaşıldı.

Ayrıca yılın genel değerlendirmesi ve gelecek yıl ile ilgili öngörüler, mücevherde trendler ve moda, Ariş Pırlanta tasarım ve koleksiyonları, ‘Zamansızlık’ ve ‘Sürdürülebilirlik’ kavramları paylaşıldı.

BENNU YILDIRIMLAR 

Toplantıya sanat dünyasından Bennu Yıldırımlar, Cenk Torun, Açelya Topaloğlu, Erdem Kaynarca, Çiğdem Batur, İpek Erdem, Ümit Kantarcılar, Gözde Duru, Ceren Benderlioğlu ve Batuhan Ekşi gibi isimler katıldı.

CENK TORUN 

Izipizi İlkbahar Yaz 2024 koleksiyonu: "ARTEFACT" Izipizi İlkbahar Yaz 2024 koleksiyonu: "ARTEFACT"

SEKTÖRDE TESCİLLİ İLK 100 YILLIK MARKA 

Kuyum sektöründeki yolculuğu 1900’lü yılların başına uzanan ve 100 yıllık bir marka olduğu Yüz Yıllık Markalar Derneği’ne yapılan başvuru çerçevesinde resmi olarak tescillenen Ariş Pırlanta bu etkinlikte, insan hayatlarını birleştiren ve toplumlar için çok değerli olan düğünleri ve bu düğünlere eşlik eden takıları ele aldı.

KERİM GÜZELİŞ 

Türkiye’de sayısı çok az olan bir kategoride yer alan Ariş Pırlanta, sektörde de yüzyılı devirmiş olan ilk ve tek tescilli firma. Bir asırdan fazla bir zaman önce Mardin’in kültürel zenginliğinden güç alarak doğan Ariş Pırlantanın bugün dünya markası olma hedefine emin adımlarla ilerlediğini belirten Ariş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, 2030 yılına kadar dünyaca bilinen bir marka olmayı hedeflediklerini belirtti. Güzeliş sözlerine şunları ekledi: ‘’Köklü markaların kendi itibarlarının yanı sıra bulundukları ülkenin de marka değerine ve itibarına değer katarlar. Marka olarak başarılı olmak yanında ülkemize de değer katmak ana misyonlarımızdan birisidir. Yüzyıl öncesine imza atmış bir marka olarak yüzyıl sonrasını da düşünüyor, hayal ediyor ve planlıyoruz. İnancımız odur ki markamız, gelecek yüzyılda da geçmişinden aldığı gücü çağın gerektirdiği yeniliklerle birleştirerek başarıyla varolacak ve ülkemize de değer katmaya devam edecektir.’’ 

EDA GÜZELİŞ 

"GELECEĞE HAZIRLIK YENİLİK İLE GERÇEKLEŞİR"

Ariş Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş ise şunları söyledi: ‘’118 yıldır ve 4 kuşaktır devam eden başarılarımızla, Türk mücevher sektörüne ‘ilk’lere imza atarak yön veren Ariş Pırlanta’nın sektörün en köklü kuruluşlarından birisi olmasından dolayı çok mutluyuz. Bazı markaların bir yaşam döngüsü vardır ve canlılar gibi yaşlanır. Bazı markalar zamansızdır ve asla ölmez, yeniden doğar veya yeniden keşfedilir. Ariş olarak bir asrı geçen tarihimize bakıldığında üzerimizdeki değerli mirası taşıyarak her zaman yeniden doğduk, yeniden keşfedildik.

EDA GÜZELİŞ - ARİŞ PIRLANTA 

Bu markamızın DNA’sında var, markamızın geçmişine baktığımızda hep ilklere imza attığımızı görüyoruz. Tarih boyunca taşıdığımız değerlere, tasarımlara, geleneklere, kültüre paralel ve tutarlı şekilde ilerledik ve bunları hem kurumsal kültürümüze hem de tasarımlarımıza yansıttık. Ancak şunu da hiçbir zaman unutmadık: Geleceğe hazırlık yenilik ile gerçekleşir. 118 yıllık bir marka olmamızdan kaynaklı geçmiş değerlere verdiğimiz önemle birlikte günümüz ve gelecek gelişim alanları bizim için her zaman önemli olmuştur.

Uzun yıllar mücevher ile özdeşleşmiş olan markamızı geleceğe taşımak için kapsamlı araştırmalara yer veriyoruz. Dijitalleşme, teknolojik gelişim ve Arge çalışmalarımız her zaman işimizin odağında. Gelecek kuşaklar ve bütün ekibimiz bu kültür ile işini yapıyor ve her zaman gelişime açık olarak ilerliyor. Geçmiş ile geleceğin entegrasyonundaki başarımız bizi zamansız kılıyor.’’ 

AÇELYA TOPALOĞLU 

Toplantı Eğitmen ve Araştırmacı Yazar Meltem Reyhan ‘’Düğün Ritülleri’’ başlıklı keyifli sohbetiyle sona erdi.

ERDEM KAYNARCA 

ÇİĞDEM BATUR 

İPEK ERDEM 

ÜMİT KANTARCILAR 

GÖZDE DURU 

BATUHAN EKŞİ

KERİM GÜZELİŞ - EDA GÜZELİŞ 

Editör: Admin Admin