ABD ziyareti kapsamında dünyası, IMF ve Dünya Bankası toplantılarına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Tüm bu toplantılarda ülkemize ve programımıza olan güvenin güçlü olduğunu bir kez daha gördük” dedi.

Bakan Şimşek ABD ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu;

MEHMET ŞİMŞEK: "ÜLKEMİZE VE PROGRAMIMIZA OLAN GÜVEN GÜÇLÜ"

“ABD’de G20, IMF ve Dünya Bankası toplantıları ile yatırımcı programlarına katıldık. Diğer ülke bakanları, uluslararası kuruluşların ve şirketlerin yetkilileri, yatırımcılar, iş dünyası temsilcileri ve düşünce kuruluşlarıyla oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik.

Bakan Mehmet Şimşek: "Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz" Bakan Mehmet Şimşek: "Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz"

Ayrıca New York’ta 14. Türkiye Yatırım Konferansı kapsamında yatırımcılar, iş dünyası ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya geldik.

Tüm bu toplantılarda ülkemize ve programımıza olan güvenin güçlü olduğunu bir kez daha gördük. Önümüzdeki dönemde atacağımız adımlarla güçlendireceğimiz programımızı sabırla, azimle ve kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz.”

Editör: Admin Admin